Aktualności

„Jeden z dziesięciu”

Szkolny Konkurs Matematyczny

„Jeden z dziesięciu”

Szkolny Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu” jest już za nami. Dnia 28 lutego 2017 r. zebrano się w sali gimnastycznej aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki. Chęć udziału zgłosiło 10 uczniów z klas IV-VI. Konkurs wzorowany był na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy odpowiadali na proste pytania, które sprawdzały przede wszystkim zakres materiału danej klasy, jak również logiczne myślenie.

Ustawienie uczestników było ustalone drogą losowania numeru stanowiska. Każdy zawodnik otrzymał numer oraz trzy kubeczki symbolizujące szanse.

Najpierw prowadząca – p. Katarzyna Pracz zadawała serie pytań dla wszystkich. Czas na odpowiedź na jedno pytanie wynosił 10 sekund. Pytania były czytane tylko jeden raz i liczyła się pierwsza odpowiedź. Jeśli uczeń błędnie odpowiedział lub nie udzielił odpowiedzi na trzy pytania, kończył udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy przeszli do drugiej rundy.
Następnie zawodnicy nawzajem wyznaczali się do odpowiedzi do czasu, aż zostało trzech finalistów.

W rundzie finałowej trzej zawodnicy odpowiadali na pytania kolejno do momentu utracenia wszystkich szans.

Zawodnicy starali się skoncentrować na zadawanym pytaniu, aby udzielić poprawnej odpowiedzi, lecz zdarzały się pytania niby banalne, lecz podchwytliwe. Niektórzy uczniowie, zaskoczeni ich „łatwością”, zbyt szybko udzielali odpowiedzi, jednak  okazywało się, że są one nieprawidłowe. Zazwyczaj jednak uczestnicy konkursu dostrzegali „podstęp”.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – MISTRZ JEDEN Z DZIESIĘCIU

Michał Brojek kl. IV B

II miejsce

Maja Przybysz kl. V A

III miejsce

Justyna Łapacz kl. VI B

Rozgrywki zostały przeprowadzone w przyjaznej atmosferze.

Uczestnicy na koniec zostali poczęstowani słodkościami i otrzymali gratulacje.

Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone na uroczystym apelu.

Zmagania obserwowała Pani Dyrektor Małgorzata Brodacka oraz nauczyciele pani Barbara Zalska i pan Witold Sierański. Na  widowni  byli  również  uczniowie klasy IV B oraz  VI B.

Szkolny Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu”  został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Katarzynę Pracz przy pomocy pani Ewy Kalbarczyk i uczennicy klasy VI A – Julii Nowak.

 

Zwycięzcom gratulujemy !

 

 

« powrót

Wyszukiwarka