Aktualności

"Sieciaki"

6 lutego  2014r.  uczniowie  naszej  szkoły  obejrzeli  profilaktyczny  spektakl  "Sieciaki"  przestrzegający  przed  negatywnymi  konsekwencjami  korzystania  z  Internetu.

 
Bezpieczeństwo w domu, w szkole czy w sieci ...

dzieciaki-sieciaki


 

Drodzy uczniowie

 

Informacje zawarte w tym miejscu są bogatym zbiorem treści przestrzegających najmłodszych użytkowników Internetu przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Zachęcamy Was najmłodsi użytkownicy Internetu do pogłębiania swojej wiedzy i czerpania cennych, przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Warto wiedzieć więcej, aby nie okazało się że wiemy za mało Uśmiech


Znasz zasady bezpieczeństwa w Internecie?


 

Nie podawaj swoich danych! 

W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły.

Mów, jeśli coś jest nie tak!

 

W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100.

Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców.

Zabezpiecz swój komputer!

Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

Stosuj zasady Netykiety!

Netykieta to zbiór zasad kulturalnego i prawidłowego korzystania z Internetu. To regulamin poprawnego zachowania się w Sieci, stworzony przez samych Internautów. Powinni ją znać wszyscy korzystający z Sieci. Wtedy nikt nie obawiałby się, że zostanie źle potraktowany w Necie.

 « powrót

Wyszukiwarka