Aktualności

26 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

        14 stycznia 2018 roku w Maciejowicach Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy zagrała po raz 13. Od godziny 7 rano, mimo zimna, w Maciejowicach kwestowało 15 wolontariuszy w towarzystwie 2 – 3 osób towarzyszących    i opiekunów. Za każdy datek wrzucony do puszki wolontariusze rozdawali czerwone serduszka, balony i różne słodkości.

       O godzinie 14.30 odbył się po raz pierwszy w Maciejowicach i jedyny w naszym powiecie bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” na dystansie ok. 3 km. W biegu brało udział 60 uczestników, I miejsce w kategorii mężczyzn zajął Damian Łapacz, w kategorii kobiet Anna Bronikowska, a pierwsze dziecko to Kamil Cholewa. Nad bezpieczeństwem zawodników  czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłęża i Maciejowic. Wpisowe od uczestników było cegiełką na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych i realizację programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i okolicznościowe medale, a zwycięzcy puchary.

      Od godziny 16.00 do 21.00 w Gminnej Hali sportowej rozpoczęło się Wielkie Granie. Dobrą zabawę zapewniły zespoły: Dynamic i Lorens. W przerwach między występami zespołów był pokazy gimnastyczne i taneczne uczniów ze szkoły podstawowej  w Maciejowicach, pokaz Dęblińskiej Szkoły Taekwondo - grupa z Maciejowic. O godz. 19.00 odbyła się licytacja gadżetów WOŚP oraz fantów przekazanych przez darczyńców. Najwyżej wylicytowany był zegar ścienny – 600 zł, ponadto m.in. koszulka WOŚP  - 260 zł, kubki 26 Finału – 200 zł. Inne licytowane fanty to m.in. obraz ofiarowany przez Magdalenę Bieńko – 250 zł, obraz ofiarowany przez GOK Maciejowice – 200 zł, płyta z dedykacją  Sławomira - 200 zł, jeden z tortów - 200 zł . Kwoty wszystkich innych licytowanych przedmiotów były bardzo wysokie, w sumie             z licytacji udało się zebrać 4. 850 zł.  W trakcie imprezy działała loteria fantowa, z której uzyskano 2. 550 zł. W świetlicy Szkoły Podstawowej rodzice z Rady Rodziców prowadzili kawiarenkę, gdzie można było zjeść pyszne ciasta, bigos z kiełbaską oraz napić się ciepłej herbaty, kawy, dochód z kawiarenki to 1. 538 zł.       W ramach akcji był przeprowadzony także turniej tenisa stołowego w Gminnej Hali Sportowej.


Na zakończenie imprezy, dzięki sponsorowi, wystrzelone zostało Światełko do Nieba.


W sumie wolontariusze z Maciejowice zebrali 28. 536 zł.

          Szef Sztabu i organizatorzy  dziękują  wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji 26 Finału WOŚP i  wsparcie rzeczowe. Dziękujemy wszystkim osobom,  biorącym udział w licytacji . Dzięki życzliwości wielu osób udało nam się z sukcesem zorganizować imprezę w ramach  Finału  i przekazać na rzecz Fundacji WOŚP  dużą kwotę. Dziękujemy także Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie, dzięki ich pomocy 26 Finał WOŚP w Maciejowicach był wspaniałą imprezą dla wielu mieszkańców gminy Maciejowice.


Szczegółowe rozliczenie

 

Kwesta uliczna

18. 430,24

Loteria

2. 554,46

Licytacja

4. 850,00

Bieg „Policz się z cukrzycą”

886,00

Kawiarenka

1. 538,48

Turniej tenisa stołowego

266,82

RAZEM

28. 526,00

 

 

 

« powrót

Wyszukiwarka