Aktualności

27 Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Profilaktyka zdrowotna, higiena, ekologia i wiele innych aspektów zdrowego życia- to treści piosenek, które prezentowały dzieci i młodzież z powiatu garwolińskiego 9.05.2018r. na 27. już Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Garwolinie, a patronatem honorowym objął starosta Marek Chciałowski. Przesłaniem festiwalu piosenki o zdrowiu jest zainteresowanie młodzieży problematyką zdrowia, dbaniem o zdrowie, i poprzez to zmiana zachowań prozdrowotnych.

W ocenie jurorów, a w tym roku byli nimi Dorota Brojek- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie, Aleksandra Magdziak- Wiśniewska- Starostwo Powiatowe Garwolin, Julian Czaporowski- muzyk, CSiK, sierż. sztab. Małgorzata Pychner- KPP Garwolin i Renata Liszewska- PSSE, teksty piosenek spełniły oczekiwania organizatorów, a  za tekstami pójdzie z pewnością też zmiana zachowań uczestników festiwalu i widzów. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, również przedszkoli, które reprezentowały dosyć liczne grona małych artystów z 16 publicznych i niepublicznych placówek. Ogromne przedsięwzięcie, na które składa się duży wysiłek dzieci, młodzieży, nauczycieli i organizatorów. Jest to bardzo dobra forma propagowania zdrowego stylu życia.

W festiwalu wzięło udział 500 uczestników. Nasza szkołę w kategorii kl VII i II,III gimnazjum reprezentował zespoł w składzie: Nikola Rutkowska, Natalia Ukleja - autorki tekstu piosenki "Zacznij ćwiczyć" i wokalistki zespołu oraz Natalia Kalbarczyk, Joanna Fryc, Laura Filipowicz, AleksandraKondeja, Joanna Łoskot i Wiktoria Staręga, które prezentowały na scenie swoje taneczne umiejętności. Talent i przygotowanie uczennic zauważyło jury i postanowiło wyróżnić nasze uczennice. Do występu zespół przygotowywały Panie: Barbara Makowska i Ewelina Pal.

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Wyszukiwarka