Aktualności

Apel podsumowujący projekty promujące książkę, czytelnictwo i bibliotekę

Apel podsumowujący projekty edukacyjne

promujące książkę, czytelnictwo i bibliotekę.

     Dnia 1 grudnia 2017r. biblioteka szkolna zorganizowała apel, podczas którego  podsumowano realizację projektów edukacyjnych promujących książkę, czytelnictwo i bibliotekę. Projekty przygotowała każda klasa w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. NPRC był realizowany przez naszą szkołę od 12.05.2017r.- 31.12.2017r. Jednym z zadań jakie podejmowała biblioteka we współpracy z wychowawcami i nauczycielami języka polskiego było przeprowadzenie działań metodą projektu w oparciu o wykorzystanie książek z zasobów biblioteki szkolnej. Głównym celem tych działąń było zachęcanie innych uczniów do czytania i korzystania z biblioteki szkolnej.

     Pomysłów na realizację tych projektów było wiele. Wchodząc do naszej szkoły można było zauważyć plakaty zachęcające do udziału w imprezach, uczniów z ulotkami czy usłyszeć głośne czytanie w holu szkoły.

     Podczas apelu każda klasa zaprezentowała w skróconej formie bądź w całości swój projekt. Cała społeczność szkolna mogła usłyszeć brawurowe recytacje , obejrzeć wyjątkowy teatrzyk „Książeczki z Kamshibai” przygotowany na podstawie utworu H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” czy posłuchać piosenki z pięknym układem tanecznym do wiersza J. Tuwima „Okulary”. Podziwialiśmy również barwny korowód postaci – bohaterów ulubionych bajek i baśni.

     Zdania projektowe zostały również zrealizowane z wykorzystaniem technik multimedialnych. Powstały filmy, w których zagrali uczniowie popularyzując wybranych utworów literackich mi.in. „Opowieści z Narnii” , „Krzyżacy” czy  „Romeo i Julia”.

     W ramach tego projektu powstały również gazetki ścienne, prezentacje multimedialne, lamperia z cytatami o książce oraz poranki z poezją.

     Mamy nadzieję, że wszystkie te działania przyczynią się do poprawy czytelnictwa uczniów i zachęcą do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.

 

« powrót

Wyszukiwarka