Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

       W dniu 28 października 2016 roku w naszej szkole  uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Ta uroczystość stała się tradycją naszej szkoły.

W  jesiennej scenerii  październikowego słonecznego  poranka  uczniowie ustawili się  klasami wokół pomnika Tadeusza Kościuszki znajdującego się przed budynkiem szkolnym. W obecności pocztu sztandarowego został zaśpiewany hymn szkolny rozpoczynający się słowami: „Kto nie słyszał o Kościuszce”….

Następnie  trzyosobowe delegacje każdej klasy złożyły wiązanki kwiatów na cokole pomnika. Kwiaty złożyła także Rada Rodziców.

Dalszy ciąg uroczystości odbywał się w sali gimnastycznej. Na początku trzyosobowe delegacje klas równoległych odpowiadały na pytania  w „Quizie o Kościuszce , Maciejowicach i szkole” . Uczniowie wykazywali się  bardzo dobrą znajomością epoki kościuszkowskiej. Na uwagę zasługuje pojawienie się klasy siódmej, w skład której wchodzili nauczyciele naszej szkoły. Ich przedstawiciele też bezbłędnie odpowiadali na pytania.

Po przerwie każda klasa brała udział w Festiwalu Piosenki Patriotycznej. W sali rozlegały się dźwięki polskich piosenek takich jak „Serce w plecaku” , „Piechota”, „Dziewczyna z granatem” oraz inne. Klasa siódma w pełnym  składzie zaśpiewała piosenkę „Gdzie strumyk płynie zwolna”.

Na koniec  miały miejsce  Szkolne Igrzyska Sportowe. Pięcioosobowe zespoły dziewcząt i chłopców  rywalizowały w konkurencjach sportowych. Do rozgrywek przyłączyli się także przedstawiciele nauczycieli.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Wyszukiwarka