Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

       W dniu 10 października 2017 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku uroczystość ta przypadała w 223 rocznicę bitwy pod Maciejowicami.

       W jesiennej scenerii październikowego pochmurnego  poranka    uczniowie ustawili się klasami wokół pomnika Tadeusza Kościuszki znajdującego się przed budynkiem szkolnym. W obecności pocztu sztandarowego został zaśpiewany hymn szkolny rozpoczynający się słowami: „Kto nie słyszał o Kościuszce”….

      Pan Dyrektor opowiedział, dlaczego właśnie w dniu dzisiejszym organizowana jest ta uroczystość, która wrosła w tradycję naszej szkoły. Uczniowie odczytali życiorys patrona szkoły. Następnie  trzyosobowe delegacje każdej klasy złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku. Kwiaty złożyli także harcerze oraz  Rada Rodziców.

       Dalszy ciąg uroczystości odbywał się w hali sportowej. Uczniowie, nauczyciele oraz rada rodziców mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny poświęcony patronowi szkoły - Tadeuszowi Kościuszce.

      Dyrektor szkoły wręczył podziękowania i nagrody za  zaangażowanie się  uczniów i nauczycieli  w obchody kościuszkowskie organizowane na terenie naszej gminy. Należy podkreślić , że rok 2017 był ogłoszony rokiem Kościuszki w związku z 200-tną rocznicą śmierci wielkiego Polaka.

     Następnie przewodniczący  i zastępca  Samorządu Uczniowskiego przedstawili władze uczniowskie naszej szkoły. 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Wyszukiwarka