Aktualności

Młodzi dla Niepodległej

W dniach 24-25 października w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie obył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej „Młodzi dla Niepodległej”.


Naszą szkołę w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości reprezentowali:

- soliści: Wojciech Mańkowski z klasy VIII b, który zaśpiewał utwór pt. „Biały Krzyż”, swoim występem zachwycił jury, które przyznało mu I miejsce;                                                                                          
oraz Aleksandra Głowala z klasy III c gim. zaprezentowała utwór pt. „Alleluja, alleluja” i otrzymała wyróżnienie.

- Chór szkolny reprezentujący szkołę otrzymał wyróżnienie.

 

Festiwal został objęty honorowym  patronatem: Zarządu Powiatu Garwolińskiego ze starostą Markiem Chciałowskim na czele, burmistrza miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego, wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, dyrektora Szkoły Muzycznej 1 stopnia oraz BestVocalStudio Radosława Mitury.

 

Celem festiwalu było promowanie wartości patriotycznych, prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów, inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań, doskonalenie warsztatu, konfrontacja, oraz aktywizacja środowisk twórczych.


–  Idea takiego muzycznego świętowania 100-lecia Niepodległości, którą obchodzić będziemy 11 Listopada 2018r. zrodziła się z przekonania, iż muzyka była i jest ważnym spoiwem naszej kultury, codziennej i odświętnej. W przeszłości towarzyszyła walce o przetrwanie, łączyła nas i wzmacniała naszą tożsamość narodową. Dzisiaj zabytki polskiej kultury muzycznej i wciąż popularne pieśni patriotyczne, wzbogacają świadomość naszych doświadczeń kulturowych z odległej i niedawnej przeszłości. Świętowanie 11 listopada jest coroczną okazją do zjednoczenia wokół wartości nadrzędnej,  jaką jest niepodległe państwo polskie  – podkreślają organizatorzy.

 

« powrót

Wyszukiwarka