Aktualności

PODSUMOWANIE AKCJI OŻYWIĆ POLA - ROK GĘSI GĘGAWY

      Tegoroczne podsumowanie akcji było nietypowe. Pani Marta Kujawa szkolny koordynator akcji „Ożywić pola” ja co roku zadbała o szereg atrakcji dla uczniów. Razem z nią w podsumowaniu uczestniczyli  p. Tomasz Szozda koordynator akcji z ramienia koła łowieckiego „Bóbr” i   p. Artur Bajerowski – myśliwy.

      O godz. 9.00 przybyli do nas najmłodsi uczestnicy akcji, czyli przedszkolaki i klasy I-III Szkoły Podstawowej. W sumie było około 300 uczniów . Dla nich koordynatorzy akcji przygotowali krótką pogadankę, a następnie konkursy, w których tym razem wychowawcy klas odgrywali największą rolę. Dzieciaczki bawiły się świetnie. Cała sala aż huczała od ich aktywności. Następnie każdy uczestnik otrzymał nagrodę jako podziękowanie za udział w tegorocznej edycji Roku Gęsi Gęgawy. 
      O godz. 10.35 odbyło się spotkanie z uczniami  z klas IV –VI. Dla nich również przygotowaliśmy krótką pogadankę. Następnie        p. Tomasz Szozda opowiedział uczniom o pewnym bardzo ciekawym ptaku, który nazywa się DROP.

Na koniec rozstrzygnięty został konkurs polonistyczny pt. „A  było to tak …Moje spotkanie z gęsią  gęgawą” przeprowadzony przez p. Monikę Frączek oraz konkurs zbiórki karmy dla zwierząt. Za te konkursy zostały wręczone nagrody .

     O godz. 11.00 na spotkanie z myśliwymi przybyli uczniowie z klas VII, II i III oddziałów gimnazjalnych. Dla nich również przygotowano  atrakcyjne konkursy. Tym razem p. Marta zaprosiła do zabawy „ FAMILIADA” . Pytania były z dziedziny myślistwa, ochrony zwierząt, ochrony środowiska i Natury 2000. Jedna drużyna składała się z koordynatorów i koordynatorek akcji oraz gości zaproszonych a druga z najaktywniejszych uczniów biorących udział w akcji. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta. Wygrali koordynatorzy akcji, ale do finału zaprosili przedstawiciela grupy uczniów. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów: 


- konkurs plastyczny promujący akcję: Ożywić pola -  Rok Gęsi Gęgawy;
- konkurs fotograficzny pt. „Gęgawa w obiektywie”;
- konkurs na zdjęcie przyrodnicze i ciekawy jego opis;

- konkurs wiedzy o gęsi gęgawie dla oddziałów gimnazjalnych
Dla zwycięzców konkursów były  ciekawe i smaczne nagrody.   Było to jedyne w swoim rodzaju podsumowanie akcji.

Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

    Dziękujemy wszystkim nauczycielom którzy przyłączyli się do akcji, a przede wszystkim: p. Anecie Hacz, p. Katarzynie Buksińskiej, p. Katarzynie Szostak,  p. Danucie Dziubak za wsparcie   i pomoc w realizacji akcji.

 

Podczas  trwania całej edycji Akcji „Ożywić Pola – Rok Gęsi Gęgawy” p. Marcie razem z uczniami udało się przeprowadzić 82 działania w terenie i  ponad 60 działań edukacyjno- przyrodniczo- rekreacyjnych. Łącznie  w terenie przepracowano 635 godzin. Gratulujemy p. Marcie i życzymy dalszych sukcesów.

 

« powrót

Wyszukiwarka