Aktualności

Ślubowanie klas I

         Dzień 7 listopada 2017r. był wielkim świętem dla 38 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach.


W tym ważnym dniu kl. Ia i Ib złożyły uroczyste ślubowanie. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice , uczniowie klas I-III oraz Samorząd Uczniowski. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w części artystycznej. Wzorowo odśpiewali „Hymn państwowy”. Był taniec, piosenki i wiersze. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym dzieci wypowiedziały słowa przyrzeczenia. Potem odbyło się „pasowanie na ucznia”. Pan Dyrektor Jacek Poczek olbrzymim ołówkiem dokonał pasowania. Każdy uczeń na potwierdzenie tego faktu otrzymał album i pamiątkowy dyplom.

Życzenia i miłe słowa do uczniów i wychowawczyń skierował Wójt  Gminy Maciejowice                       p. Sylwester Dymiński oraz inni zaproszeni goście. Nie zabrakło też upominków , które wręczyli dzieciom: Pan Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i Pani Przewodnicząca Rady Rodziców. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wręczyli szachy ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Zgoda”.  

Delegacja uczniów i gości złożyła kwiaty pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Po zakończeniu części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia  na wszystkich czekał tort w kształcie książki oraz wiele innych smakołyków przygotowanych przez rodziców. Była też świetna zabawa przy muzyce.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzieci do uroczystości przygotowały wychowawczynie klas:

Klasa Ia – p. Bożena Łapacz

Klas Ib – p. Halina Sękulska.

 

« powrót

Wyszukiwarka