Aktualności

STOP PRZEMOCY W RODZINIE

 

       30. 11. 2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie 3 projektów realizowanych przez naszych uczniów we współpracy z Fundacją „ALE Jestem”. Pierwszy z nich „Zdrowo jem i ruszam się” to kampania edukacyjna w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, drugi – „STOP przemocy w rodzinie” był związany z podniesieniem świadomości wśród dzieci o zjawisku przemocy domowej oraz zwiększeniu wiedzy o prawach i obowiązkach oraz przysługujących uprawnień dla ofiar przemocy.

Projekt „Tacy jak my” był związany z kampanią informacyjno-edukacyjną i promocją zdrowia psychicznego oraz zwiększeniem świadomości młodych ludzi wobec kwestii chorób psychicznych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu osób nimi dotkniętych. Kampania  promowała postawy zrozumienia, akceptacji, życzliwości i tolerancji oraz przeciwdziałała dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Uczniowie z naszej szkoły w ramach tego projektu wyjechali do Ośrodka w Wólce Ostrożeńskiej i spędzili czas z pensjonariuszami umilając im pobyt w tym miejscu koncertem piosenek patriotycznych. Podsumowaniem każdego z projektów były konkursy plastyczne skierowane do wszystkich uczniów z klas gimnazjalnych i 4-6 z powiatu garwolińskiego. Nasi uczniowie czynnie brali udział w tych konkursach i zajęli wysokie miejsca.

Podczas apelu uczniowie wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym, które po raz pierwszy wystawili w garwolińskim kinie podczas Powiatowych Dni Profilaktyki i za które otrzymali wyróżnienie.  Szkolna społeczność miała również okazję obejrzeć film przygotowany przez uczniów klasy II gimnazjum pt. „Moja historia o dręczeniu”. Poza tym uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie specjalnie na tą okazję piosenki profilaktyczne.

 

« powrót

Wyszukiwarka