Aktualności

Święto Niepodległości

 

         Dnia 9 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas III (edukacji wczesnoszkolnej)  recytowali wiersze , śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe. Program prowadziły: Aleksandra Głowala i Alicja Sysiak uczennice klasy IIc (gimnazjalnej), zachęcając uczniów całej szkoły do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.  Teksty pieśni udostępnione były w formie prezentacji  na dużym  ekranie, co umożliwiało włączenie się do wspólnego śpiewania całej społeczności szkolnej. Występujący na scenie uczniowie ubrani byli na galowo. Narodowy charakter uroczystości nadawały biało-czerwone kokardy wywiązane pod szyją oraz przypięte na piersi kokardy narodowe . Przybyli na uroczystość uczniowie i nauczyciele zaznaczyli charakter święta przypiętymi  kokardami narodowymi lub wstążkami w kolorze biało-czerwonym. Chłopcy z klas gimnazjalnych zadbali o właściwe nagłośnienie uroczystości.

Uroczystość podsumowała p. Dyrektor Małgorzata Bulzak  podkreślając znaczenie obchodzonego święta. Podziękowała wszystkim za udział, a szczególnie uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość.

Wystąpili: uczniowie klasy III a, III b, III c (edukacja wczesnoszkolna),

Alicja Sysiak, Aleksandra Głowala, Marcel Paciorek – uczniowie klasy II c (gimnazjalnej).

O nagłośnienie zadbali uczniowie II a i III a (klas gimnazjalnych): Jakub Goliszewski, Jakub  Gazda, Patryk Milewski, Bartłomiej Gazda.

Program przygotowali nauczyciele: Teresa Mroczek, Grażyna Potyra, Maria Ziendalska, Iwona Seremak, Andrzej Nakonieczny.

 

« powrót

Wyszukiwarka