Aktualności

Szkolny konkurs recytatorski im. K.Makuszyńskiego

      W dniu 24 kwietnia 2018r. nasza biblioteka  była organizatorem Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego. Konkurs ten już na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. Poprzez tę formę aktywności uczniowskiej propagujemy czytelnictwo a w szczególności zamiłowanie do literatury i poezji.

      Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie recytacji wiersza wybranego przez siebie autora oraz fragmentu prozy. Łączny czas występu nie może przekraczać pięciu minut. W tym roku na konkurs zgłosiło się 15 uczniów z kl.I-VI.

      Jury w składzie: p.Barbara Zalska – przewodnicząca, p.Aldona Pawelec, p.B.Pyza oraz p. M. Lukowska oceniały występy uczniów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    

Kat. kl.I-III
I miejsce- Amelia Goliszewska, kl.IIIA
II miejsce- Julia Krupa,kl. IIIc
III  miejsce -Patrycja Chłopek, kl.Ia
wyróżnienia:
Piotr Mroczek, kl.Ib
Maja Gładysz, kl.IIIa

kat. kl.IV-VI
I miejsce -Patryk Paziewski, kl.Vb
II miejsce - Wiktoria Goliszewska, kl. VIa
III miejsce - Kamil Rutkowski, kl.VIa
Wyróżnienia:
Julita Szustek, kl.IVb

 

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnego, gminnego etapu tego konkursu, który odbędzie się w dniu 18.05.2018r. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie oraz wyróżnienia zostaną

nagrodzeni dyplomami podczas apelu szkolnego.

 

 

« powrót

Wyszukiwarka