Aktualności

Warszawa aktywnie

       Chcąc godnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wychowawczynie klas ósmych- pani Monika Frączek i pani Barbara Zalska przy współudziale pani Anny Królik i pani Marii  Łoskot- zorganizowały wycieczkę do Warszawy.

Dnia 8 listopada już o 6 rano wyruszyliśmy do stolicy. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem interaktywną wystawę Muzeum Powstania Warszawskiego, która obrazowała przygotowania do wybuchu powstania, moment wybuchu, kolejne etapy obrony stolicy, aspekty życia ludności cywilnej, pomoc aliantów oraz stosunek Rosji Radzieckiej do powstania. Poza tym uczniowie mogli doświadczyć tego, co czuli powstańcy, idąc ciemnymi, wąskimi kanałami. Duże wrażenie zrobił też na uczestnikach wycieczki film „Miasto ruin”. Zwiedzanie muzeum trwało około 2 godzin i odbywało się w dwóch podgrupach.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie z przewodnikiem Muzeum Wojska Polskiego i obejrzenie plenerowej ekspozycji „Lataj  nisko i powoli”.

Równie ważnym punktem programu była wizyta w kinie i projekcja filmu „Dywizjon 303”. Dzięki filmowi uczniowie poznali losy bohaterskich lotników walczących o Anglię.

Na zakończenie udaliśmy się do kręgielni, aby zmierzyć się w pojedynkach o tytuł mistrza w rzucie kulą. Oczywiście nie zabrakło wizyty w McDonald’s.

Założenia programowe wycieczki zostały zrealizowane, a jej uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i wyposażeni w wiedzę z historii Polski.  

« powrót

Wyszukiwarka