Aktualności

WYCIECZKA KLAS TRZECICH GIMNAZJUM DO WARSZAWY

WYCIECZKA KLAS TRZECICH GIMNAZJUM DO WARSZAWY

– film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, Muzeum Łowiectwa

i Jeździectwa, Kręgielnia - 2 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

 

    2 października 2018 r. 38-osobowa grupa gimnazjalistów z klas III a, b, c wraz  wychowawczyniami wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Stolica przywitała zwiedzających pięknym słońcem i taka pogoda towarzyszyła im przez cały dzień.

 

Pierwszym punktem wycieczkowiczów była Kręgielnia na Saskiej Kępie. Czas tam upłynął bardzo szybko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Następnie uczniowie  w dwóch grupach pod kierunkiem przewodników zwiedzili Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa usytuowane w Parku Łazienkowskim. Na ekspozycjach stałych mieli okazje zobaczyć: polski salon myśliwski, zwierzęta leśne, ptaki oraz trofea egzotyczne. Zwiedzający mogli obejrzeć także wystawę czasową, która opowiadała historię Szpitala Ujazdowskiego w latach 1918 – 1945.

Uczniowie spacerowali również ścieżkami pięknego Parku Łazienkowskiego, podziwiając jesienny już krajobraz. Park urzekł zwiedzających niezwykłymi miejscami i budowlami architektonicznymi.

 

Gimnazjaliści z opiekunkami wzięli później udział w premierowym pokazie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film w reżyserii Denisa Delicia powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Ukazuje on losy polskich pilotów, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani stają się legendą. Opowiada o przyjaźni, walce i ogromnym poświęceniu lotników, którzy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę, która nie ma sobie równych. Na ekranie uczniowie mogli zobaczyć m.in. Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego.

 

Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do Maciejowic.  Wycieczka była niezwykłą lekcją polskiej kultury, historii i patriotyzmu.

 

Opiekunami wycieczki były:

Ewa Gazda, Agnieszka Kondeja, Marta Kujawa

 

 

« powrót

Wyszukiwarka