Aktualności

Wyjazd integracyjny uczniów klas IV

26 października 2018r. uczniowie klas IV razem z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce integracyjnej „Integracja – Królewskie Źródła”. Najpierw odwiedziliśmy Zwoleń – tu w miejscowym kościele pokłoniliśmy  się u grobu Jana z Czarnolasu. Następnie udaliśmy się do Czarnolasu, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Jana Kochanowskiego  i poznaliśmy tajemnice mistrza pióra.

        Kolejnym punktem wyjazdu był przejazd na uroczysko Królewskie Źródła.

Tutaj odbyły się integracyjne zajęcia z podziałem na zespoły. Abc Survivalu – uczestnicy zajęć wraz z instruktorem poznali tajniki sztuki przetrwania. W czasie zajęć nabyli umiejętności budowania filtrów uzdatniających wodę, rozpalania ognia, zdobywania w lesie pożywienia, budowania zamaskowanego schronienia, zabezpieczenia się przed insektami za pomocą powszechnie w lesie dostępnych środków, budowania sekretnych linii telefonicznych i inne.

         Wiele radości dostarczyły  rozgrywki w paintball. Zespoły podziale na 5 osobowe zespoły  stoczyły ze sobą ekscytujące pojedynki.

          W czasie wycieczki były także zajęcia  strzelectwa i łucznictwa.

          Niezwykle ekscytujące były  podchody. Uczniowie poszczególnych klas IV musieli się ze sobą zsolidaryzować, by odgadnąć szereg zagadek, wykonać liczne zadania  i odnaleźć skarb – ukryte w lesie cukierki. Najsprytniej z zadaniami poradziła sobie klasa IV C i odnalazła jako pierwsza ukryty skarb.

Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami. Po godzinie 18 zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Maciejowic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Wyszukiwarka