Aktualności

Zlot Chorągwii Stołecznej ZHP

„Odkryj Warszawę, jakiej nie znałeś. Dotrzyj do wyjątkowych miejsc, w których bije puls stolicy. Poczuj magię obecną w Mieście Niezwyciężonym. Przeżyj prawdziwą przygodę. Poznaj przyjaciół. Pełnij służbę. Zakochaj się w Warszawie”.


W dniach 11-12 czerwca 2011 r. odbył się Zlot Chorągwi Stołecznej ZHP na Polach Mokotowskich w Warszawie. Zebrane drużyny obozowały w gniazdach międzyhufcowych takich jak: bukowina, brzezina, jaworzyna, olszyna, dąbrowa i bór. W ostatnim z nich nocowała pod namiotami reprezentacja 83 Drużyny Harcerskiej z Maciejowic: druh Krzysztof Kondej (drużynowy), druhny Natalia Zalska i Paulina Cholewa. Program zlotu podzielony został na trzy ścieżki programowe, a te z kolei na trzy bloki programowe. 


W bloku programowym Na Orientację uczestniczyliśmy w klasycznych grach o różnej tematyce i stopniu trudności. W następnym bloku Miasto Niezwyciężone  mieliśmy okazję przyjrzeć się kilku warszawskim syrenkom, rozwiązując rozmaite zagadki, krzyżówki i kwizy. Uczestniczyliśmy w grze po Warszawie, w której odnajdywaliśmy ciekawe miejsca związane z historią miasta. W ostatnim bloku Dookoła Świata dowiedzieliśmy się jak pozdrawiają się skauci w innych krajach, co lubią jeść, jak się na co dzień ubierają. Zaglądaliśmy też do różnych zakątków świata, aby przyjrzeć się ciekawym budowlom czy też wyjątkowej przyrodzie.

« powrót

Wyszukiwarka