Aktualności

NOC BIBLIOTEK

       Uczniowie naszej szkoły, w sobotę 9 czerwca 2018r., wraz z bibliotekarką

 

Panią Barbarą Zalską, wzięli udział w organizowanej przez Bibliotekę Publiczną akcji

NOC BIBLIOTEK .

        Hasło tegorocznej akcji to RzeczpospoCzyta - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

        W tym roku była to już IV edycja akcji, w naszej miejscowości zorganizowana po raz pierwszy. Dyrektor Biblioteki Publicznej Pani Bożena Zygan wraz z Panią Barbarą Boryń przygotowały mnóstwo atrakcji. O godz. 19.00 dzieci spotkały się z zaproszonym gościem Panem Adrianem Pogorzelskim – archeologiem, badaczem przeszłości, pasjonatem historii, a przede wszystkim wspaniałym gawędziarzem.

        W tajemniczej scenerii, mrocznego muzealnego holu, oświetlonego płomykami świec, Pan Adrian opowiadał nam legendy mazowieckie, te bardziej znane np. o Bazyliszku, ale również takie, o których nigdy nie słyszeliśmy. Uczniowie dowiedzieli się o legendzie związanej z królową Boną, o tajemnicy lochów w Podzamczu, o pszenicznych pannach, o utopcach i innych tajemniczych stworach. Coż to byłoby za spotkanie, gdyby nie było dreszczyku emocji?! Kolejnym punktem była kolacja przy grillu, na dziedzińcu ratusza. Jak nam smakowały te pachnące dymem kiełbaski.

Było jeszcze widno, więc dzieci chętnie wzięły udział w zabawach. Można było sprawdzić swe umiejętności w rzucaniu lotką do tarczy, pograć w gry planszowe lub poskakać w gumę. Następnie udaliśmy się do biblioteki, aby obejrzeć film promowany przez tę akcję pt. „Tarapaty”. Film się wszystkim podobał, oglądali z zainteresowaniem.

        Tymczasem zrobiło się późno, wiec pora spać, a tu miejsca niewiele pośród bibliotecznych regałów, ale każdy znalazł ten swój ulubiony kącik. Przed snem jeszcze poczytaliśmy i ... nie obyło się bez wojny na poduszki, jak na koloniach.

       Raniutko o godz. 6.00 pobudka, któtka toaleta,gorąca herbatka, pyszne ciasto i pora wracać

do domu. Za udział w akcji dzieci dostały dyplomy. To była naprawdę super noc! Dzieci pytały,

czy za rok będzie takie spotkanie?

      Dzieciom i Rodzicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do naszych bibliotek przez cały rok, bo czytanie to balsam dla duszy.

 

                                                                                                                                                                                                                                                              Barbara Zalska  

 

 

 


« powrót

Wyszukiwarka