Aktualności

Ogólnopolski Trzydniowy „Turniej Młodych Talentów w piłce ręcznej

W dniach 30.08 -1.09.2023 r. nasza szkolna drużyna szczypiornistek wzięła udział w Ogólnopolskim Trzydniowym „Turnieju Młodych Talentów w piłce ręcznej” rocznik 2009 i młodszy.

Głównym organizatorem turnieju była Fundacja Sławomira Szmala w Kielcach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, ponieważ wszyscy uczestnicy mieli zakwaterowanie i wyżywienie za darmo.

Na boisku udało nam się wywalczyć IV miejsce. Dostaliśmy pamiątkowe koszulki i dyplomy, a najlepszą zawodniczką drużyny została Klaudia Chodyra. W konkursie drużynowym zajęliśmy VI miejsce na 56 szkół podstawowych.

Jeszcze raz dziękujemy za tak wspaniale zorganizowany turniej i umożliwienie nam uczestnictwa w nim. Był to wspaniały i niepowtarzalny czas. Nasze szczypiornistki miały zaszczyt osobiście poznać Sławomira Szmala — polskiego szczypiornistę grającego na pozycji bramkarza, srebrnego i dwukrotnie brązowego Mistrza Świata, najlepszego piłkarza Ręcznego Świata w roku 2009, aktualnego wiceprezesa ZPRP w Polsce. Poznały również obecnego bramkarza Kadry Polski Adama Morawskiego, od którego otrzymały piłkę z autografem.

Szczypiornistkom życzymy dalszych sukcesów sportowych, a my mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.